27 جولای 2020
جولای 27, 2020

کاشت موی زنده

0 Comment

درباره کاشت موی زنده

کاشت موی زنده : مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد و اعتماد به نفس آن ها دارد؛ با وجود اینکه برخی با طاسی یا کم مویی خود کنار آمده و هیچ اقدامی برای درمان آن نمی کنند اما این موضوع برای برخی دیگر بسیار عذاب آور می باشد به نحوی که همواره به دنبال موثرترین راه برای درمان این عارضه هستند. ( کاشت مو در زاهدان )

این افراد به شدت درمان ریزش موهای خود را پیگیری نموده و سعی در بازیابی مجدد موهای خود دارند.

کاشت موی زنده بهترین روش جبران موهای از دست رفته می باشد که به دلیل مزایای بی شمارش با استقبال بسیار زیادی در سراسر جهان از جمله کشور خودمان ایران مواجه شده است. کلینیک سیماطب زاهدان ، یکی از بهترین کلینیک های پوست و زیبایی در ایران است که این روش را با بهره گیری از بهترین و بروزترین تکنیک های موجود انجام می دهد.

عوامل ایجاد کننده ریزش مو
عوامل مختلفی همچون کبود ویتامین ها، اختلالات هورمونی، کمبود آهن، بیهوشی، جراحی های سنگین، زمینه های ارثی و ژنتیکی، شیردهی و حاملگی، فشارهای عصبی و غیره موجب شروع ریزش موها می شوند.

درمان ریزش مو فرآیند گسترده و بسیار پیچیده ای بوده و پزشک متخصص برای انتخاب بهترین روش درمانی باید بیمار را به دقت بررسی کرده و آزمایش های دقیق را برای وی تجویز نماید. به همین دلیل بهتر است افراد در اولین فرصت ممکن به یک کلینیک خوب و متخصص پوست و موی حاذق مراجعه نمایند تا ایشان با بررسی آن ها موثرترین روش درمانی را برای شان انتخاب کند.

کاشت موی زنده چیست؟
در مواردی که عواملی همچون عوامل ارثی و ژنتیکی موجب از بین رفتن کامل فولیکول های مو و در نتیجه ریزش آن ها شده باشد، کاشت موی زنده تنها راه حل موجود و موثر در ایجاد تراکم مورد نیاز مو خواهد بود.

در این روش که برای انجام آن از بی حسی موضعی بهره گرفته می شود پزشک از بانک موی موجود در پشت سر فرد یا مناطق دیگری همچون پشت گوش ها که در مقابل ریزش مقاوم هستند فولیکول های مورد نیاز جهت پیوند را استخراج می نماید.

دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان برای کاشت موی زنده ابتدا نقشه کاشت را به دقت بر روی سر بیمار طراحی نموده و سپس تیم تخصصی کاشت موی کلینیک پوست سیماطب زاهدان ، فولیکول های سالم مو را به وسیله روش FIT خارج می کند و در نهایت بعد از استریل نمودن فولیکول های مو، با دقت بسیار زیاد اقدام به کاشت آن ها به وسیله ابزار ظریفی در نواحی از پیش تعیین شده می نماید.​