10 مارس 2020
مارس 10, 2020

جراحی لیفت شقیقه و ابرو

0 Comment

جراحی لیفت شقیقه و ابرو

جراحی لیفت شقیقه و ابرو که به لیفت تمپورال نیز معروف است ، تکنیکی بسیار کارآمد به منظور رفع چروک کنار چشم ( خطوط پنجه کلاغی ) ، بالا کشیدن گوشه خارجی ابروها ، بهبود افتادگی پلک ها ، لیفت خفیف گونه و غیره می باشد. ( جراح پلاستیک تهران )

مسلما برای شما نیز پیش آمده است که روبروی آینه بایستید و پوست شقیقه و گوشه های ابرو خود را به سمت بیرون بکشید و در نتیجه آن رفع چروک گوشه چشم و زیباتر به نظر رسیدن حالت چشم ها و ابرویتان برایتان خوشایند باشد.

یکی از نشانه های جوانی و شاداب به نظر رسیدن صورت ، حالت ابروها و فاصله آن از چشم است ؛ با افزایش سن ، بخش خارجی ابروها ( دم ابرو ) به سمت پایین افت می یابد. طی جراحی لیفت شقیقه و ابرو ، جراح پلاستیک با کشیدن عضلات و بافت های زیرین شقیقه و پوست این ناحیه سبب از بین رفتن افتادگی ابرو و تا حدودی پلک می گردد که در پی این امر نتایج دیگری همچون بهبود چین و چروک کنار چشم و بالا آمدن گونه نیز رخ می دهد.

کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه

همان گونه که در فوق ذکر شد با بالا رفتن سن و از بین رفتن خاصیت الاستیسیته ( ارتجاعی ) پوست و با ضعیف شدن و افت عضله های شقیقه ، دم ابرو به سمت پایین کشیده شده و کناره های چشم دچار خطوط پنجه کلاغی می گردند. لذا چنانچه دچار مشکل ذکر شده هستید ، لیفت تمپورال می تواند گزینه ای کاربردی برای شما باشد.

برخی افراد نیز به صورت ژنتیکی دارای ابروهایی صاف هستند یا حالت چشمانشان گرد است ، این اشخاص نیز می توانند از طریق جراحی لیفت شقیقه و ابرو ، حالتی زیبا و کشیده در چشم و ابروی خود به وجود آوردند.

همچنین نیاز است که فرد متقاضی جراحی لیفت تمپورال سیگاری نبوده و به دخانیات اعتیاد نداشته باشد. از طرفی باید از نظر روحی و فیزیکی در سلامتی کامل بوده و دچار بیماری های خاص نباشد.

نحوه جراحی لیفت تمپورال

جراحی لیفت شقیقه بنا به صلاحدید پزشک با یکی از روش های بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد. طی این عمل جراحی در قسمت شقیقه و زیر موها برش های کوچکی ایجاد شده ، سپس جراح پلاستیک بسته به نیاز بیمار و نظر خود ، یکی از تکنیک های لیفت تمپورال که در زیر تشریح شده است ، را مورد استفاده قرار می دهد.

جراحی لیفت شقیقه با سه متد قابل اجرا می باشد:
لیفت پوست : این تکنیک برای افرادی که افتادگی و چروک های کمتری داشته و نیازی به کشیدن عضلات زیرین پوست ندارند در نظر گرفته می شود.
لیفت پوست و بافت میانی زیر پوست ( SMAS : Superficial Muscul Aponeurotic System ) : در این متد ، عملیات لیفت علاوه بر پوست ، روی لایه سطحی عضله زیر پوست نیز انجام می پذیرد.
لیفت ساب پریوستئال ( MACS : Minimal Access Cranial Suspension ) : جراحی لیفت تمپورال با روش MACS ، لایه عمیق عضله زیر پوست را نیز مورد هدف قرار می دهد.

بسته به انتخاب هر یک از روش های ذکر شده در بالا امتیازات و مزایای زیر بدست می آید:

رفع خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
کشیده شدن گونه ها به سمت بالا
بهبود وضعیت خط خنده
رفع افتادگی ابرو و پلک

پس از این که یکی از تکنیک های فوق به منظور لیفت شقیقه و ابرو انجام شد برای ثابت نگه داشتن عضلات لیفت شده ، یکی از موارد زیر به انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد:

بخیه دائمی
استفاده از چسب و ابزارهای قابل جذب
اتصال پیچ های کوچک جراحی به استخوان جمجمه

در انتهای کار نیز به کمک بخیه های قابل جذب یا غیر قابل جذب یا به کمک منگنه های مخصوص ، قسمت های برش خورده بسته می شود.

لیفت شقیقه بدون جراحی

تزریق بوتاکس ، تزریق ژل ، لیفت ابرو با لیزر ، لیفت شقیقه با نخ ، هایفوتراپی و غیره از انواع لیفت شقیقه بدون جراحی می باشند که به مراتب ماندگاری کمتر داشته و نیاز به تکرار و شارژ دوره ای دارند.

ماندگاری جراحی لیفت شقیقه و ابرو

ماندگاری جراحی لیفت تمپورال بسته به مهارت جراح پلاستیک معالج شما از دوام بالایی برخوردار خواهد بود و چنانچه به درستی از آن مراقبت نمایید می توانید نتایج آن را تا سالیان طولانی حفظ نمایید.

هزینه لیفت شقیقه

در مواردی که افتادگی پلک شدید باشد جراحی لیفت شقیقه نمی تواند آن را به طور کامل برطرف نماید ؛ در این صورت جراحی زیبایی  پلک در کنار جراحی لیفت تمپورال پیشنهاد می گردد. به همین منظور چنانچه قصد عمل جراحی تمپورال را دارید نیاز است پس از یافتن یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه ، به مطب وی مراجعه نموده و معاینه شوید ، سپس می توانید درمورد خدمات زیبایی مورد نیاز خود با او مشورت کرده و نسبت به هزینه آن ها آگاهی یابید.