28 ژانویه 2020
ژانویه 28, 2020

جراحی ترمیمی بینی

0 Comment

جراحی ترمیمی بینی

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی ممکن است افراد تصمیم به جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty بگیرند. به عنوان مثال در برخی موارد ، جراح بینی به دلیل بی توجهی به تکنیک های صحیح جراحی سبب به وجودن آمدن نقایص و ایراداتی در بینی شده و در نتیجه منجر به نارضایتی فرد از جراحی بینی می شود. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

از این رو فرد جهت رفع و اصلاح این اشکالات ، مترصد انجام جراحی ترمیمی بینی می گردد.

در این صورت مهم ترین نکته این است که از جراحی قبلی حداقل یک سال گذشته باشد.

از این رو افراد به منظور انجام جراحی ترمیمی بینی ، هرگز نباید از جراح معالج خود بخواهند که پیش از یک سال بینی آن ها را عمل کند.

دلیل اهمیت جراحی ترمیمی بینی پس از یکسال

یکی از دلایل اهمیت این مسئله از این حیث می باشد که بسیاری از مشکلات بینی تا یکسال ممکن است مرتفع شده یا از شدت آن ها کاسته شود.

از دیگر دلایل اهمیت این مسئله ، این است که روند ترمیم بینی تا یکسال پس از جراحی بینی اولیه هنوز فعال است ؛ لذا در صورت جراحی ترمیمی بینی پیش از یکسال ممکن است بافت اضافه در بینی تشکیل شده و در نتیجه بینی فرد در طولانی مدت دچار دفرمیتی ( بد فرمی ) گردد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

جهت انجام جراحی ترمیمی بینی ، باید یک جراح بینی کارآزموده و چیره دست را که در زمینه جراحی ترمیمی تبحر و تجربه بالایی دارد برگزید ، چرا که در غیر اینصورت ممکن است نه تنها ایرادات بینی برطرف نشود بلکه فرد مجددا نیاز به جراحی ترمیمی بینی بیابد.

به طور کلی هدف اصلی در جراحی ترمیمی بینی ، رفع اشکالات و بازسازی ایراداتی می باشد که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است.

در حقیقت در این جراحی ، کمتر به مسائل فرعی پرداخته می شود.

دکتر سید محمد لاجوردی ، با تکیه بر تجارب موفقیت آمیزی که در حوزه جراحی بینی دارند و همچنین آشنایی با مکاتب مختلف رینوپلاستی ، می توانند بهترین نتایج را در زمینه جراحی بینی و نیز جراحی ترمیمی بینی برای بیماران خود رقم بزنند.

جراح بینی برای جراحی ترمیمی بینی به چه نکاتی توجه می کند ؟

جراح بینی جهت ترمیم بینی باید به موقعیت قرارگیری غضروف های بینی و نیز عیوب به وجود آمده در جراحی قبلی ، به خوبی توجه نماید.

همچنین بدین منظور ، جراح بینی می بایست موقعیت بینی بیمار را قبل از جراحی پیشین نیز مورد آنالیز قرار دهد تا به این ترتیب بتواند بینی را به گونه ای ترمیم کند که از تمامی زوایا با صورت بیمار هماهنگی داشته باشد.

سخن آخر

در جراحی ترمیمی بینی ، بینی باید به نحوی کاملا اصولی بازسازی شود به گونه ای که با گذشت چند سال مجددا مشکلات دیگری متوجه بینی نشود و نیازی به عمل ترمیمی مجدد بینی به وجود نیاید.