02 آگوست 2020
آگوست 2, 2020

جراحی استخوان و مفاصل

0 Comment

عمل جراحی استخوان و مفاصل

مقصود از جراحی استخوان و مفاصل یا ارتوپدی ( Orthopedics ) ؛ جراحی تاندون ، رباط ، عضلات ، اعصاب اندام ها و آسیب دیدگی های هر نقطه ای از اندام بدن می باشد.

( متخصص ارتوپد )

جراح استخوان و مفاصل یا جراح ارتوپد هر دو تعریفی از یک مفهوم مشابه می باشند ؛ لذا می توان گفت که جراح ارتوپد یا در واقع همان جراح استخوان و مفاصل ، پزشکی است که پس از اخذ مدرک دکتری ، به فراگیری آموزش های تخصصی در راستای تشخیص و درمان بیماری های استخوان و مفاصل ، طی یک دوره ۴ ساله پرداخته و به موفقیت نائل آمده است.
درمان بیماری های استخوان و مفاصل

به طور کلی جراح ارتوپد ؛ به منظور درمان مشکلات و بیماری های استخوان و مفاصل ، پیش از هر چیز به تشخیص منشأ بیماری پرداخته و پس از انجام معاینات لازم و درخواست آزمایشات و تصویربرداری های مخصوص ، اقدام به درمان بیماری می نماید.

لازم به ذکر است که پزشک متخصص ؛ جهت درمان بیماری ، در مواردی ممکن است از طریق دارودرمانی یا فیزیوتراپی اقدام نماید یا این که در برخی موارد ، جراحی را گزینه مناسبی در این خصوص تشخیص دهد.

جراحی استخوان و مفاصل

بهترین جراح استخوان و مفاصل با تشخیص دقیق مشکلات ارگان ها یا اندام های بدن ، قادر خواهد بود جراحی استخوان و مفاصل را در نهایت دقت و صحت پیش برده و نتایجی رضایت بخش برای مراجعین خود به ارمغان آورد.

به طور کلی هر نوع دردی که اندام هایی از بدن ؛ اعم از دست ، پا ، گردن و کمر را درگیر کند ، درمان آن در صلاحیت متخصص ارتوپد می باشد.

حال آن که این نوع دردها ؛ در برخی موارد با درمان های طبی و در پاره ای دیگر از موارد ، از طریق جراحی قابل درمان خواهند بود.
جراح استخوان و مفاصل

از آن جا که متخصص ارتوپد ، توانایی انجام جراحی اندام را نیز دارد به ایشان جراح استخوان و مفاصل نیز اطلاق می گردد.

توجه داشته باشید که جراح استخوان و مفاصل ؛ موظف به درمان شکستگی های مربوط به دست ، پا و کمر نیز می باشد.

البته ناگفته نماند که شکستگی های اندام های ذکر شده ؛ گاهی اوقات فاقد نیاز به جراحی بوده و با انجام اقداماتی ؛ از قبیل جا انداختن ، گچ گرفتن و مواردی از این قبیل ، درمان پذیر خواهند بود و تنها در موارد بخصوصی ؛ مستلزم انجام جراحی می باشند که جراح استخوان و مفاصل ( جراح ارتوپد ) ، توان انجام آن را داراست.