تاثیر اسب درمانی برای بیماری‌های روانی

درمان به کمک اسب یا اسب درمانی، یکی از روش های جدید در درمان اختلال های روانی است. اسب ها به علت ویژگی اجتماعی و درک احساسات و هیجانات انسانها ، مورد مناسبی برای درمان به شمار میروند .


هر چند وقت یک بار عده ای یک روش درمانی را بر سر زبان ها می اندازند و ادعا میکنند که میتواند مؤثر باشد. اسب درمانی مثل موسیقی درمانی یکی از شیوه های بسیار متعددی است که برای بیماران روانی مورد استفاده قرار می گیرد. یک دوره ای موسیقی درمانی مد شده بودو از این روش بعنوان یک شیوه مؤثر درمانی یاد میشد . بطور کلی موسیقی درمانی، اسب درمانی و… ارامش بخش و تسکین دهنده هستند.

کارشناسان، اعتیاد به اینترنت را یک بیماری میدانند و تلاش های زیادی را برای درمان این بیماری به عمل آورده اند. اخیرا در کره جنوبی، کشوری که یکی از بیش ترین کاربران اینترنت و بالطبع معتادان به آن را دارد، اقدام جالبی برای برخورد با این پدیده انجام گردیده است و آن اسب درمانی معتادان به اینترنت است.»

سوارکاری اعتماد به نفس بچه ها را بالا می برد زیرا بچه ها متوجه این امر میشوند که میتوانند تنها افسار حیوان را در اختیار بگیرند و وی را کنترل میکنند .

پژوهش های نشان داده اند با کمک اسب میتوان توجه و تمرکز را بالا برد. اسب حیوان با هوشی است برای پیدا کردن جهت و به عشق دنبال سوارکارش میرود .

آن ها با کوچکترین حرکت سوارشان با حس وی هماهنگ میشوند سوارکار نمی تواند هیچ چیز را از اسبش دور کند. اسب ها میتوانند بگویند آیا شما هیجان زده ، عصبی یا شادمان هستید. کودکی که عدم تمرکز دارد هنگامی که سوار اسب میشود برای کنترل اسب بالاجبار مجبور به جمع کردن حواس میشود .

اسب ها میتوانند بعنوان آیینه ای از حس انسان عمل کنند، آنها همان هیجانات و عواطفی را از خود بروز می‌دهند که از ما دریافت نموده اند . آنها حیواناتی اجتماعی هستند که متعلق به گله و شکارند. به همین علت، احساسات و عواطفی قوی دارند که از آن بعنوان ابزاری برای ماندن در میان گله استفاده میکنند .