27 جولای 2020
جولای 27, 2020

انواع هات داگ

0 Comment

انواع هات داگ چیست؟

از جمله متنوع ترین فست فودهای موجود در جهان می توان به هات داگ اشاره کرد. دلیل این تنوع در شیوه پخت، نوع سوسیس هات داگ، سس و مخلفات استفاده شده در آن است. از جمله معروف ترین انواع هات داگ در ایران می توان به هات داگ پنیری، هات داگ تنوری و هات داگ با قارچ و پنیر اشاره کرد. ( بهترین هات داگ در تهران )

هات داگ تنوری
همانطور که از اسم این نوع هات داگ پیداست برای پخت باید آن را در داخل فر قرار داد. برای آماده کردن این نوع هات داگ ، ابتدا نان مخصوص آن را آماده کرده، در داخل نان کمی سس مایونز بریزید و سپس هات داگ را درون نان قرار دهید.

هر مخلفاتی که می خواهید در کنار هات داگ بگذارید را با کره تفت دهید؛ برای این کار به طور مثال می توانید پیاز یا فلفل استفاده نمایید.

هات داگ ها را برای تنوری کردن ابتدا کنار هم در ظرف پیرکس قرار داده، روی آن ها فویل بکشید و داخل فر قرار دهید. برای تنوری کردن نان هات داگ روی آن کره بمالید و در نهایت هر سبزیجاتی که در نظر دارید را کنار سوسیس ها بگذارید.

هات داگ پنیری
برای آماده کردن این نوع هات داگ ابتدا اقدام به باز کردن نان مخصوص کرده و بی نهایت دقت کنید که نان از دو طرف جدا نشود. سپس از طول و در قسمت وسط هات داگ شیار ایجاد کرده، آن را بعد از مالیدن کره به قسمت بیرونی نان، در داخل نان قرار داده و در نهایت مقداری پنیر چدار رنده شده بر روی هات داگ بریزید، ایجاد شیار بر روی هات داگ موجب می شود تا پنیر داخل هات داگ آب شده و طعم بهتری داشته باشد.

ساندویچ را درون فویل پیچیده و آن را داخل فر قرار دهید تا پنیر به وسیله حرارت آب شود.

هات داگ با قارچ و پنیر
هات داگ با قارچ و پنیر نیز شبیه به هات داگ با پنیر است. تفاوت این نوع از هات داگ با هات داگ پنیر این است که به آن قارچ هم اضافه می شود.

برای تهیه هات داگ با قارچ و پنیر:

ابتدا هات داگ را با روش دلخواهتان بپزید.
پنیر را بر روی شیارهایی که از قبل بر روی هات داگ ایجاد کرده اید بریزید.
قارچ را تفت داده و بر روی هات داگ بریزید.
در آخر ساندویچ را در فر قرار دهید.
انواع سس هات داگ
با اینکه سوسیس هات داگ بسیار لذیذ است ولی برای طعم دار و خوشمزه تر کردن آن می توان از سس و مخلفات دیگری همچون گوجه و سبزیجات استفاده کرد. در سراسر جهان از سس های مختلفی برای سرو هات داگ استفاده می کنند که پرطرفدارترین آن ها عبارتنداز:

سس خردل
سس کچاپ یا قرمز
سس مایونز
سس چیلی
ویژگی های بهترین رستوران هات داگ
برای اینکه تجربه لذیذ و خوبی از انواع هات داگ داشته باشید لازم است تا با صرف زمان و دقت کافی بهترین فست فود هات داگ در تهران یا شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب نمایید.

برای انتخاب بهترین رستوران هات داگ لازم است تا از ویژگی های یک رستوران خوب آگاه باشید. در ذیل به تعدادی از مهم ترین ویژگی های بهترین رستوران های هات داگ اشاره کرده ایم:

داشتن مجوز : رستوران باید دارای تاییدیه و مجوز از وزارت بهداشت باشد. این مجوز نشان دهنده آن است که تمام اصول بهداشتی در رستوران مورد نظر به خوبی رعایت شده است.
آرام و تمیز بودن : رستوران مورد نظر باید محیط آرامی و تمیزی داشته باشد؛ تمام وسایل، ابزار و مواد اولیه به کار رفته در آن به خوبی تمیز و شسته می شود.
تازه بودن مواد اولیه : سبزیجات، صیفی جات و به طور کلی مواد اولیه به کار رفته برای آماده کردن ساندویچ ها، تازه و سالم می باشند.
مرغوب بودن سوسیس های هات داگ : از بهترین انواع سوسیس برای سرو ساندویچ های هات داگ بهره گرفته می شود.
کیفیت خدمت رسانی : ساندویچ ها در زمان معقولی آماده شده و به مشتریان تحویل داده می شوند. در یک رستوران خوب به حقوق مشتری احترام گذاشته شده و به طور مثال ساندویچ های گرم بعد از سرد شدن به مشتری تحویل داده نمی شوند.

نحوه انتخاب یک رستوران و فست فود خوب
برای اینکه بتوانید بهترین رستوران ها و فست فود های تهران یا شهرهای دیگر را انتخاب کنید لازم است تا مراحل ذیل را انجام دهید:

ابتدا با جستجو در مرورگر گوگل یا شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و همچنین پرس و جو از دوستان و آشنایان خود اسامی رستوران های هات داگ خوب را جمع آوری نموده و از آن ها یک لیست تهیه کنید.
به رستوران هایی که اسامی آن ها در لیست وجود دارد مراجعه نموده، محیط آن را بررسی نموده و از نزدیک کیفیت خدمات رسانی را مشاهده نمایید و در نهایت بهترین رستوران موجود را انتخاب کنید.
انتخاب رستوران از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در صورتی که به یک رستوران نامرغوب مراجعه کنید امکان دارد به مشکلات زیادی همچون مسمومیت های غذایی دچار شوید؛ امروزه با توجه به استقبال بی شمار مردم از فست فود و غذاهایی که سریع آماده می شوند افراد زیادی اقدام به برپایی رستوران و فست فودها نموده اند که همه آن ها خدمات خوبی را به مشتریان خود ارائه نمی کنند.