آیا باید بعد از حمله قلبی ورزش کرد؟

به نقل از سایت MNT، حمله قلبی یا جراحی قلب باعث ایجاد تغییرات زیادی در زندگی می‌شود. برای برخی از افراد این زنگ خطری است تا شروع به فعالیت کنند. بعضی از افراد بعد از حمله قلبی از فعالیت کردن می‌ترسند اما فعالیت فیزیکی بعد از حمله قلبی باعث طول عمر می‌شود.

بررسی‌های انجام شده در جامعه تخصص قلب اروپا نشان داده است که ورزشی بعد از حمله قلبی تا چهار سال احتمال مرگ را کاهش می‌دهد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: افراد فعال کمتر احتمال حمله قلبی دارند و طول عمر بیشتری دارند. با این حال تاثیر ورزش بر زندگی افرادی که حمله قلبی داشته‌اند مشخص نبود.

در مقایسه با افرادی که فعالیت ندارند، افرادی که بعد از حمله قلبی به صورت مرتب فعالیت دارند ۵۹ درصد کمتر در معرض مرگ هستند.

وای سرد خیلی خشک است و ترکیب هوای گرم و مرطوب شش های شما، با سرمای بیرون می تواند سبب ایجاد درد هنگام دم و بازدم شود. خوشبختانه این احساس پس از گذشته چند دقیقه در افرادی که ریه های سالمی داشته باشند، از بین می رود، ولی افرادی که مبتلا به آسم یا سایر مشکلات سلامتی هستند، ممکن است با دردسر بیشتری روبرو شوند.

اگر می خواهید در هوای سرد بدوید و سرما باعث ایجاد احساس درد در قفسه سینه تان می شود، از یک شال گردن با ماسک برای جلوی بینی خود استفاده کنید تا قبل از ورود هوا به ریه، آن را گرم کند.

ریه شما مشکل دارد

تشخیص این علامت کمی دشوار است. چند مشکل مختلف در ریه وجود دارد که می تواند باعث ایجاد درد هنگام دویدن شود، شایع ترین آن ها آسم است. گذشته از هوای سرد، دود و آلودگی و دویدن در شهر می تواند آسم را تشدید کند. به همراه داشتن اسپری هنگام دویدن می تواند به شما کمک کند.

دیگر مشکلات کمتر شایع بین افراد پنوموتوراکس (pneumothorax) یا هواجنبی ( نشت هوا در فضای بین ریه ها و دیواره قفسه سینه ) و لخته شدن خون است. هر دوی این ها سبب ایجاد درد شدید ناگهانی و تنگی نفس می شوند که حتی با توقف دویدن و استراحت هم از بین نمی روند. اگر دردی که حس کردید این گونه است سریع به پزشک مراجعه نمایید.